Het is herfst, en wat is er op een koude regenachtige herfstdag lekkerder dan een warme kom tomatensoep?
Als er een soep is die altijd goed is, dan is het wel tomaat. Mijn versie zet je binnen een half uur op tafel, succes gegarandeerd! Extra lekker met een beetje slagroom, croutons en basilicum.
Bekijk de kookvideo:
Klik hier als je de video niet kunt zien. Klik hier om mijn andere filmpjes te bekijken, en vergeet je niet gratis te abonneren op mijn YouTube kanaal. Zo kun je mijn video’s als aller eerste bekijken!
Tip: ben je opzoek naar een andere lekkere soep? Neem dan een kijkje op deze pagina!
Tomatensoep – Snel recept
Tomatensoep – snel recept | Video
30 minuten
4 personen
Ingrediënten
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- 1 theelepel gedroogde oregano
- 1 liter gezeefde tomaten passata
- 750 ml groentebouillon
- 2 theelepels gedroogde basilicum
- 1 theelepel kristalsuiker
- olijfolie om te bakken
- snuf peper
Voor de garnering
- ongeklopte slagroom 1,5 eetlepel per kom
- paar blaadjes mini basilicum
- croutons
Bereiding
- Verwarm een scheutje olie in een grote pan. Snipper de ui en pers de knoflook. Fruit dit even kort aan.
- Voeg de gezeefde tomaten, bouillon, gedroogde oregano en suiker toe en breng de soep aan de kook. Zet het vuur hierna lager en laat dit 15 minuten zacht pruttelen.
- Pureer de soep met een staafmixer of blender glad.
- Proef en breng op smaak met peper.
- Verdeel de soep over de kommen en maak dit af met een scheutje slagroom, croutons en mini basilicum ter garnering.
