Ik heb weer een lekkere quiche voor jullie gemaakt. Deze keer een zuurkoolquiche met rookworst en ananas. Een uitprobeersel, dat heel goed uitpakte. Geïnspireerd op mijn favoriete zuurkoolovenschotel.
Heel eerlijk, soms maak ik een gerecht en dan is het een verrassing of de combinatie wel klopt. Of het wel écht lekker is. Deze zuurkoolquiche met rookworst en ananas was een twijfelgeval. Het kon of erg lekker worden, of tegenvallen. Gelukkig werd het het eerste, het was een echte verrassing. We hebben ontzettend genoten van de zuurkoolquiche, en daarom deel ik het recept ook graag hier met jullie op de blog.
Zuurkoolquiche met rookworst en ananas
De zuurkoolquiche is simpel, maar lekker. Het fijne is ook dat je voor deze quiche niets hoeft te bakken of voor hoeft te bereiden. Op het snijden van de rookworst en ananas na. Hierdoor schuif je de quiche binnen no time in de oven.
De quiche heeft een basis van hartige taartdeeg met een vulling van een eieren met kaas. De uitgeknepen zuurkool, stukjes rookworst en blokjes ananas meng ik door het beslag. En dat is het. Op zout en peper na geen extra smaakmakers. Al kun je wel nog gebakken spekblokjes toevoegen als je zou willen.
Zuurkoolquiche met rookworst en ananas
Ingrediënten
- 1 portie hartige taart deeg
- 6 eieren
- 1 eetlepel crème fraîche
- 100 gram geraspte kaas extra belegen of oude kaas
- 250 gram zuurkool uitgelekt
- 1 rookworst in plakjes
- 4 schijven ananas in blokjes
- olijfolie om in te vetten
- zout en peper
Extra benodigdheden:
- Quichevorm of springvorm
Bereiding
- Verwarm de oven voor op 200 graden en vet de quichevorm in.
- Bekleed de bodem en de zijkanten van de quichevorm met het deeg.
- Roer in een grote kom de eieren met de crème fraîche los. Breng op smaak met zout en peper en roer de kaas erdoor. Roer hierna de zuurkool, 2/3 van de worst en helft van de ananas door het quichebeslag.
- Verdeel het quichebeslag over het deeg. Verdeel hierover de overige plakjes rookworst en blokjes ananas.
- Bak de hartige taart 30 minuten in de oven tot de vulling gestold is, en het deeg goudbruin en gaar is.
