Soep. Daar kunnen we niet genoeg van krijgen toch? Er staat vandaag een lekkere gevulde soep voor jullie klaar, een preisoep.
Op dagen dat ik geen zin heb om te koken (dat is meestal de zondag ;)) wil ik soms wel iets gezonds eten. Of in ieder geval iets met groenten (geen snack dus). Het is ideaal om in dat soort gevallen naar een soepje te grijpen. In soepen kun je lekker veel groenten verwerken. In dit geval ben ik voor een preisoep gegaan.
Deze soep is goed gevuld en kan samen met een broodje om te dopen door voor een maaltijdsoep.
Zelfs mijn vader (die bijna niets eet dat hij niet kent ;)) vond dit een geslaagde soep. Hij vroeg meteen wanneer het recept online zou komen zodat mijn moeder hem ook kan maken. Dus mam, nu kun je aan de slag!
Preisoep maaltijdsoep
Extra benodigd:
Preisoep maaltijdsoep
Ingrediënten
- 2 preien
- 600 gram aardappelen
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- peper
- halve theelepel kerrie
- 1 liter kippenbouillon
- olijfolie
Serveer de soep met:
- gesneden bieslook
- gebakken spekjes
Bereiding
- Snijd de ui in halve ringen en pers de knoflook. Fruit de ui samen met de knoflook in de pan met olie aan. Snijd de preien in ringen, schil de aardappelen en snijd ze in blokjes. Voeg de helft van de prei en 1/3 van de aardappelblokjes bij de ui en bak dit even mee. Breng op smaak met peper en kerrie. Voeg de kippenbouillon er bij en laat dit 15 minuten koken.
- Pureer de soep glad en voeg de achtergehouden prei en blokjes aardappel toe. Laat dit nog 10 minuten meekoken tot de aardappel gaar is.
- Serveer de preisoep met fijngesneden bieslook, en gebakken spekjes. Lekker met een broodje er bij.
