Toen ik de basis voor deze spinaziesalade tegenkwam ben ik “gevallen” voor de dressing. De combinatie van honing, balsamicoazijn en mosterd leek me heerlijk! En dat blijkt wel, dit is al tijden mijn favoriet.
Een salade van verse spinazie is weer een anders dan de standaard ijsbergsla toch? Neem ook eens een kijkje bij mijn recepten van spinaziesalade met aardbei en couscous, of met stoofpeer.
Spinaziesalade
Voor 4 personen heb je het volgende nodig:
- 300 gram verse spinazie
- 100 gram Parmezaanse kaas
- 1 eetlepel balsamicoazijn
- 1 theelepel honing
- 3 eetlepels extra olijfolie
- 0.5 theelepel Franse mosterd
- pijnboompitten
- zongedroogde tomaat
- zout
Bereiding:
Was de spinazie en dep het goed droog. Rasp de Parmezaanse kaas, snij de zongedroogde tomaat in stukjes. Meng de balsamicoazijn met honing, mosterd, de extra olijfolie en zout tot een dressing. Meng in een kom de spinazie door de dressing. Voeg de pijnboompitjes en zongedroogde tomaatjes hierbij. Roer het mengsel door.
Verdeel het mengsel over 4 bordjes en bestrooi het gerecht met de kaas.
Tip: ook lekker met geitenkaas.
Bron: Gebaseerd op een recept van mijnreceptenboek.nl, extra ingrediënten toegevoegd.
———————————————
Op de hoogte blijven? Volg mijn blog via Facebook, Twitter of Bloglovin.
Op Instagram (username @brendakookt) komen de lekkerste foodfoto’s voorbij!