Ga naar de inhoud

12x favoriete campingrecepten

Lekker koken op de camping hoeft helemaal niet ingewikkeld te zijn. Met mijn favoriete campingrecepten maak je in een handomdraai heerlijke maaltijden. En nee, daarvoor heb je echt geen uitgebreide keuken nodig. Met een paar goede ingrediënten en een beetje creativiteit zet je ook op de camping de lekkerste gerechten op tafel!

In dit artikel neem ik je mee langs mijn lekkerste campingrecepten: van makkelijke hoofdgerechten en gezellige barbecue-avonden tot heerlijke toetjes. En ik deel meteen wat handige tips, zodat koken op de camping voor jou net zo relaxed wordt als het hoort te zijn.

12 x de lekkerste camping recepten voor koken op de camping

Campingrecepten

Koken op de camping hoeft helemaal niet ingewikkeld te zijn. Met één pan, een koekenpan of de barbecue zet je in korte tijd een heerlijke maaltijd op tafel. Ik vind juist dat de eenvoud kamperen zo leuk maakt. Minder tijd in de keuken betekent trouwens ook meer tijd voor een frisse duik, een mooie wandeling of een gezellige spelletjesavond met het gezin of je nieuwe campingvrienden.

Fijn is ook dat je veel van deze campingrecepten prima van tevoren kunt voorbereiden, of maakt met maar een handjevol ingrediënten. Ideaal als je onderweg bent of even snel wat haalt bij de lokale supermarkt.

Koken op de camping: dit neem je mee

Voordat we de pan op het vuur zetten is het handig om te checken of je deze basics mee op vakantie hebt genomen. Daarmee maak je het jezelf op de camping een stuk makkelijker. Dit zijn mijn vaste kampeermaatjes:

  • Een goede koekenpan en één grote pan
  • Een snijplank en een klein mesje
  • Je meestgebruikte kruiden
  • Olijfolie
  • Aluminiumfolie

Campingrecepten met variatie

Campingvakanties zijn er in alle soorten, maten, én lengtes. Ook wanneer je een aantal weken op rij geniet van een heerlijke campingvakantie valt er genoeg lekkers op tafel te toveren, zónder dat het saai wordt. In dit inspiratieartikel vind je mijn favoriete campingrecepten volop variatie. Denk aan een romige pasta met zalm, een gezellig nachopannetje, een kruidige Spaanse rijst of een frisse aardappelsalade.

Welke culinaire keuken ontdek jij deze zomer vanaf de camping?

Mediterrane bowl van parelcouscous met kip

Parelcouscous met kip, feta en mediterrane groenten

Maak deze heerlijke Mediterrane bowl van parelcouscous met kip, feta en groenten. Een kom vol smaak, ideale makkelijke maaltijd.

25 minuten

Roerbak met zigeunerschnitzels – Campingrecept

Ideaal camping eenpansrecept: Roerbak met zigeunerschnitzels. Met weinig ingredienten zet je zo een lekker maaltijd op tafel.

25 minuten
Pasta Florentine met zalm

Pasta florentine met zalm

Romige pasta met zalm en spinazie. Oftewel Pasta florentine met zalm. Een heerlijke makkelijke maaltijd.

25 minuten

Souvlaki recept: Griekse spiesjes met tzatziki

Griekse souvlaki met naan. Een lekker en snel gerecht dat de zon op je bord tovert. Serveer de souvlaki met naan, tomaatjes, komkommer, rode ui en feta voor een complete maaltijd.

35 minuten
Romige gnocchi met groene pesto, burrata en olijf

Romige gnocchi met pesto en burrata

Ga voor deze romige gnocchi met pesto, burrata, cherrytomaten en olijven. Een makkelijke vegetarische maaltijd die binnen 25 minuten op tafel staat.

25 minuten
camping recepten - nachopannetje

Nachopannetje – Nacho recept

Nacho’s, maar dan anders. Niet in een ovenschotel, maar een pan. Dit nachopannetje met groenten is een topper!

35 minuten

Cajun pasta met kip en spinazie

One pot pasta, een super snel pastarecept. Deze cajun pasta met kip en spinazie maak je in 1 pan. Super makkelijk, en super lekker.

30 minuten
Orzo met groene asperges en citroen

Orzo met groene asperges en citroen 

Lekkere frisse zomermaaltijd. Orzo met groene asperges en citroen 

40 minuten
Spaanse rijst met bonen en olijven

Spaanse rijst met bonen en olijven

Lekkere eenpansgerecht met rijst. Spaanse rijst met bonen en olijven. Een ideaal vakantiemaaltje!

30 minuten
Ravioli Caesar Salade

Ravioli Caesar salade met kip

Caesar salade met een twist, met pasta. Een hele lekkere Ravioli Caesar Salade met kip, krokant spek, ei en romige Caesar dressing.

25 minuten
Mexicaanse rijst

Mexicaanse rijst

Makkelijke Mexicaanse rijst met paprika, zwarte bonen en tomatensalsa. Klaar in 20 minuten, ideaal voor doordeweeks. Lekker met nacho's.

20 minuten
Aardappelsalade met witlof en zalm

Aardappelsalade met witlof en zalm: een frisse maaltijdsalade

Maak deze frisse aardappelsalade met witlof en zalm. Een makkelijke maaltijdsalade met krieltjes, ei, dille en een romige honing-mosterddressing.

25 minuten

Kun je meer inspiratie gebruiken voor makkelijke maaltijden voor op de camping? Neem een kijkje op deze pagina met campingrecepten voor het volledige overzicht.

BBQ’en op de camping

Ben je net als ik gek op buiten koken? Dan mag de barbecue in de zomer natuurlijk niet ontbreken. Naast de makkelijke maaltijden die ik je in dit artikel tip, is het ook heerlijk om lekker old school te barbecueën: stokbrood met smeerseltjes, salades en van alles aan groente, vlees en vis.

Naast de bekende hamburgers en worstjes kun je ook verrassend uitpakken met de lekkerste homemade BBQ spiesjes. Eerder schreef ik hier een uitgebreid artikel over, 12x homemade BBQ spiesjes. Neem zeker even een kijkje als je op zoek bent naar inspiratie voor de lekkerste spiesje voor op de BBQ!

Toetjes op de camping

Op zoek naar een lekker toetje op de camping? Dan heb ik goed nieuws voor je! Ik heb namelijk een aantal heerlijke recepten die je gemakkelijk zelf kunt maken, óók op de camping. Wat dacht je bijvoorbeeld van gegrilde ananas of een barbecue toetje met banaan. Maar ook een heerlijk smores pannetje of zelfs een crumble met vers fruit. Zo zie je maar weer hoe creatief je kunt zijn op de camping!

Koken op de camping draait wat mij betreft niet om ingewikkeld of chic, maar om lekker eten, gezelligheid en samen genieten van de zomer. Met deze campingrecepten heb je voor elk moment van de dag wel iets lekkers achter de hand: van een snelle lunch tot een uitgebreide barbecue-avond met een zoet toetje na.

0 reacties

Laat een bericht achter

Wil je dit bericht delen?
Delen op